יצירה בדקופאצ’

Updated: Dec 12, 2019

והפעם.. יצירה עם דקופאצ’ אני כבר לא זוכרת איך הגעתי לזה אבל זה אחד הדברים הקלים וכיפים לעשות..מה זה דקופאצ’?


דקופאצ’ הוא מותג צרפתי מדהים לניירות מיוחדים עם הדפסים ממש מגניבים שאפשר לצפות איתם כמעט הכל.. רהיטים, פסלים ועוד.. יש להם גם דגמים של חיות ומוצרים לבית מעיסת נייר.


החומרים הדרושים


בסיס של דקופאצ’ לפחות 2 או 3 ניירות שונים של דקופאצ’ דבק לכה של דקופאצ’ מכחול שטוח מספריים

בואו נתחיל.. בוחרים את הנייר שאנחנו רוצים ומתחילים לחתוך אותו עם הידיים לחתיכות בינוניות.

אני ממליצה לא לחתוך עם מספריים, כי זה חותך את הנייר ישר מידיי ויהיה קשה לגרום לו להשתלב בלי שיראו בבירור את החתיכות נייר. אבל איפה שיש מעבר בין 2 סוגים של נייר מומלץ לחתוך עם מספריים כדי שיהיה קו ישר וברור.אחרי שיש לנו כמה חתיכות נייר כל מה שצריך לעשות זה לטבול את המכחול בדבק לכה ולשים שכבה על האזור שבו מתחילים, אחרי זה לטבול את המכחול שוב, לקחת חתיכת נייר, להניח אותה באותו אזור ולמרוח עליה את הלקה.

ממשיכים חתיכה אחרי חתיכה עד שמסיימים.אחרי שסיימנו נותנים לו להתייבש לכמה שעות או אפילו יום.הדקופאצ’ שלנו התייבש? יופי אפשר להתחיל להוסיף עליו דברים..


אני מאוד אוהבת להוסיף נצנצים בצבע זהב, זה ממש משדרג את זה לטעמי, אבל תרגישו חופשי להוסיף מה שתרצו.. תהיו יצירתיים.שידגורים:


טוש שחור


עם טוש שחור אפשר לצייר על הדגם אחרי שהתייבש, עיניים, אף או כל דבר שתירצו בהתאם לדגם.נצנצים - החומרים הדרושים


נצנצים כוס חד פעמית או כלי קטן אחר נייר נצמד מכחול שטוח

בשביל להוסיף נצנצים צריך לפרוס נייר נצמד על האזור עבודה כדי שלא יהיו לנו נצנצים בכל מקום. לוקחים כוס חד פעמים, מוזגים אליה קצת מהדבק לקה של דקופאצ’ טובלים את המכחול בדבק לכה ואז בנצנצים ומורחים על האזור שרוצים, ממשיכים עד שכל האזור מכוסה.

אני ממליצה לעשות 2-3 שכבות של נצנצים כדי שהאזור יהיה באמת מלא ולא יראו את הבסיס בכלל. בין שכבה לשכבה צריך לחכות ייבוש מלא של האזור.


פימו - החומרים הדרושים


פימו דבק חזק

לוקחים חתיכת פימו ולשים אותה עם הידיים עד שהיא מתרככת יוצרים את הצורה שרוצים ומכניסים לתנור עם חום של 130-100 מעלות ל20-30 דקות מוציאים מהתנור ונותנים לזה להתקרר אחרי שזה קר אפשר להדביק את זה על הדגם דקופאצ’ שלנו עם דבק חזק.


#דקופאצ #יצירה #עיסתנייר #עשהזאתבעצמך

47 views