איך להכין עציץ בטון ולצבוע אותו עם צבע אקריליק

Updated: Dec 11, 2019

עציצי בטון נהיו מאוד באופנה, ואני מאוד אוהבת לנסות ליצור דברים חדשים כל הזמן, עשיתי כבר כמה דברים מבטון והפעם החלטתי לנסות לעשות עציץ בצורה דיי פשוטה אבל קלאסית.


החומרים הדרושים:


מלט אפור חצץ (לא חייב) מים כלי פלסטיק שבו תערבבו את הבטון כלי שאיתו תערבבו את הבטון קופסא ריקה ונקייה של וניש קליה כוס או צנצנת פלסטיק – שתיכנס לאמצע של אדנית מסקנטייפ נייר שיוף דרגה 3 ודרגה 0 (לא חייב)


לא חובה


סלוטייפ צבעי אקריליק – לפחות 3 צבעים במרשת רחבה סרגל קטן עיפרון או קיסם


מכינים את הבטון, מכניסים לכלי פלסטיק 2.5 כוסות מלט, כוס חצץ וכוס מים, מערבבים הכל עד שמקבלים מרקם אחיד. ממש לא חייב להוסיף חצץ, זה יוצא יפה גם בלי.אני הוספתי כי רציתי לנסות ולראות איך זה יוצא.לוקחים קופסא ריקה של וניש קליה, חותכים את החלק העליון שלה ומעבירים אליה את הבטון.מכניסים לאמצע של הבטון את הכוס או הצנצנת, אני ממליצה להכניס גם כמה אבנים או משהו כבד בפנים שישמור על זה מלזוז. ומהדקים הכל עם מסקנטייפ.


משאירים לייבוש בערך יומיים.אחרי שהאדנית בטון שלנו יבשה אפשר לפרק הכל, לחתוך את הקופאה ולהוציא את הכוס.אפשר לשייף את החלק העליון כדי ליצור מראה חלק יותר, משייפים עם נייר בדרגה גבוהה ואז נמוכה כדי לטשטש סימניםמדביקים את הסלוטייפ ומסמנים עד איפה אנחנו רוצים לצבוע את החלק העליון.מתחילים לצבוע את הכד בטון, במשיכות ארוכות כלפי מעלה, עד שהכל מכוסה בצבע אחיד. מחכים שהבסיס יתייבש. אפשר לעשות 2 שכבות של צבע כדי לקבל מראה אחיד יותר.לוקחים את הסרגל ושאר הצבעים, שמים קצת צבע על נייר, טובלים את הקצה של הסרגל בצבע וישר מצמידים אותו בעדינות לכד הבטון. אחרי שסיימנו עם צבע אחד עוברים לצבע השני.אחרי שסיימנו עם הסרגל לוקחים את העיפרון או הקיסם, טובלים את הקצה בצבע ומצמידים לכד, זה יוצר נקודות עדינות מאוד. ממשיכים עד שכיסינו את כל האזור הרצוי.


נותנים לכד הצבוע להתייבש למשך יום, ושותלים את העציץ בפנים.

913 views