איך להכין מתלה מקרמה לעציץ בסגנון בוהו

Updated: Dec 12, 2019

עד לא מזמן לא היו לי כמעט עציצים בתוך הבית, רק בחוץ במרפסת, לא יודעת למה, חשבתי שאני לא אצליח לגדל עציצים בתוך הבית, אבל אז ראיתי מלא סרטונים ביוטיוב שנתנו לי השראה והחלטתי להפציץ את הבית שלי בירוק גם מבפנים. מה שגרם לבעית מקום קטנה, כי אין לי הרבה מקום לשים את העציצים ועד שאני יתלה עוד מדפים (שזה יקח נצח..) החלטתי להכין מתלה מקרמה לעציצים, יצא לי כל כך יפה שלא הצלחתי לעצור והכנתי יום אחרי יום.החומרים הדרושים


חבל מקרמה – אני השתמשתי בחבל מקרמה 4 מ”מ מקל ארוך ועגול / ענף עץ עבה מספריים סרט מדידהמתחילים בלחתוך 18 חתיכות, כל אחת באורך 150 ס”מ.


אחרי שיש לנו את כל ה 18 חתיכות של החבל אנחנו לוקחים את המקל עץ שלנו, מקפלים את החבל הראשון לשניים בודקים איפה האמצע שלו ומחברים למקל עץ כמו שאפשר לראות פה בתמונה. הקשר הזה נקרא lark’s head knot. ובצורה הזאת אנחנו קושרים את כל החבלים למקל עץ.עכשיו, אנחנו מתחילים לעבוד בקבוצות של 4 חבלים כל פעם, מצד ימין לשמאל. את הקבוצה הראשונה ( 4 חבלים הכי ימניים ) אנחנו משאירים כמו שהם ועוברים לקבוצה הבאה.

עושים קשר שנקרא square knot, הקשר הזה בנוי משני חלקים.


חלק ראשון - Square Knot


חבל ימין עובר מתחת לחבלים ולצד שמאל, ויוצר לולאה בצד ימין חבל שמאל עובר מעל החבלים ולצד ימין, ויוצר לולאה בצד שמאל חבל ימין שנמצא בצד שמאל עכשיו יוצא דרך הלולאה כלפי מעלה חבל שמאל שנמצא בצד ימין עכשיו נכנס דרך הלולאה מושכים בעדינות בשני החבלים ומקבלים את החלק הראשון של הקשרSquare Knot – חלק שני


החלק השני של הקשר או אותו הדבר רק הפוך חבל ימין עובר מעל לחבלים ולצד שמאל, ויוצר לולאה בצד ימין חבל שמאל עובר מתחת החבלים ולצד ימין, ויוצר לולאה בצד שמאל חבל ימין שנמצא בצד שמאל עכשיו נכנס דרך הלולאה חבל שמאל שנמצא בצד ימין יוצא נכנס דרך הלולאה מושכים בעדינות בשני החבלים ומקבלים את החלק השני של square knot.מה שאתם רואים עכשיו זה קשר square knot. לשורה הזאת אנחנו עושים 2 קשרים כאלה בכל קבוצה של חבלים. אל תשכחו להשאיר את הקבוצה האחרונה ( 4 חבלים מצד שמאל ) כמו שהם.אחרי שסיימנו את השורה הראשונה אנחנו יורדים שורה והפעם משאירים עוד 2 חבלים בצד ( סה”כ 6 חבלים מצד ימין ) ועושים שוב את הקשר שעשינו קודם square knot, אבל הפעם רק פעם אחת.


ממשיכים ככה לשאר השורה ובסוף ( בצד שמאל ) משאירים שוב 6 חבלים בצד.מה שעשינו זה התחלה של יצירת משולש, כל שורה משאירים עוד 2 חבלים בצד, ככה אנחנו ממשיכים עד הסוף, עד שסיימנו בקשר square knot אחד.Diagonal Triple Half Hitch


עכשיו עוברים לקשר diagonal triple half hitch, לוקחים את החבל הכי ימני ומעבירים אותו בצורה אנכית לכיוון קצה המשולש שיצרנו, מעל כל החבלים, וממשיכים להחזיק אותו.

לוקחים את החבל השני ( שנמצא מתחת לחבל הראשון ) מעבירים אותו מעל החבל הראשי ואז מתחת בתוך הלולאה ומושכים בעדינות. עושים את אותו הדבר שוב, מעל החבל הראשי ומתחת אל תוך הלולאה.

כל חבל אנחנו קושרים פעמיים בצורה הזאת ואז עוברים לחבל הבאה עד שאנחנו מגיעים לאמצע המשולש.עכשיו עוברים לצד השני, שבו עושים את אותו הדבר רק הפוך. אז ללוקחים את החבל הכי שמאלי, מעבירים אותו מעל כל החבלים בכיוון אלכסוני, ממשיכים להחזיק אותו, את ה חבל השני אנחנו מעבירים מעל ואז מתחת ואל תוך הלולאה ומושכים בעדינות. פעמיים לכל חבל עד שמגיעים לאמצע של המשולש.