איך להכין מנורה עם בסיס בטון

Updated: Dec 11, 2019

כבר הרבה זמן שרציתי לעשות משהו מאתגר מבטון ולא רק כדי בטון, וסוף סוף עלה לי רעיון מגניב! לעשות מנורה מבטון! טוב נו הבסיס של המנורה מבטון, אבל זה שילוב מגניב לדעתי.


החומרים הדרושים:


אגרטל זכוכית פשוט – קניתי באחת מחנויות ה”סטוק” חוט מנורות לד עם שלט – http://s.click.aliexpress.com/e/NgWcHuFW מלט אפור מים קופסא ריקה ונקייה של וניש קליה קרטון קופסא עגולה עם אבנים סיליקון שקוף + אקדח סיליקון מספריים מסקנטייפ מגש – ישמש אותנו כמשטח עבודה כלי פלסטיק שבו תערבבו את הבטון כלי שאיתו תערבבו את הבטון


לוקחים את הקרטון ויוצרים תבנית עגולה וארוכה באותו הגודל של האגרטל. אנחנו לא רוצים להכניס את האגרטל עצמו לתוך הבטון ולכן עדיף להכין צורה דומה מקרטון.לוקחים קופסא ריקה ונקייה של וניש קליה, חותכים את החלק העליון והתחתון, ואז חותכים את הקופסא חצי חצי. מדביקים אותן למגש.מכינים את הבטון הלבן, בכלי פלסטיק מכניסים כוס וחצי מלט לבן וחצי כוס מים, מערבבים עד שמקבלים מרקם אחיד וללא גושים.מעבירים את הבטון הלבן לאחת מהתבניות, לאמצע של הבטון מכניסים את הגליל קרטון ומהדקים הכל עם מסקנטייפ שלא יזוז.עוברים לבטון האפור, בכלי פלסטיק מכניסים 4 כוסות מלט אפור וכוס מים, מערבבים עד שמקבלים מרקם אחיד וללא גושים.מעבירים את הבטון האפור לתבנית השניה ולאמצע מכניסים את הקופסא העגולה עם האבנים, שימו לב לא להכניס אותה על הסוף, צריך להשאיר קצת רווח בין הקופסה למגש. מדביקים הכל עם מסקנטייפ שלא יזוז.משאירים בצד ליומיים עד ייבוש מלא.

אחרי יומיים או יותר מתחילים לפרק את התבניות. החלק עם הבטון הלבן צריך להיראות כמו טבעת, אז אם יש חתיכות בטון מיותרות אפשר לשייף אותן.בחלק עם הבטון האפור קודחים חור אחד באמצע ועוד חור אחד בצד (מהחור הזה הכבל של המנורה הולך לצאת)מדביקים עם סיליקון את החלק הלבן לחלק האפור.מכניסים את כל הכבל בתוך החלק האפור ודרך החור העליון מעבירים את החוט עם הנורותאת כל החוט של הנורות מכניסים לתוך האגרטל ואת האגרטל מניחים בתוך הבסיס בטון (בחלק הלבן).


בהצלחה!

84 views