איך להכין בטון עם מלט לבן ועם מלט אפור בבית

Updated: Dec 12, 2019

רציתי לעשות את הניסוי הזה כבר הרבה זמן ואני מאוד מתרגשת שסוף סוף הצלחתי. לקחתי 6 כוסות ובכל כוס הכנתי בטון בצורה אחרת, כדי להשוות ולראות איך זה יוצא.כוס ראשונה – מלט אפור עם מים בלי להוציא בועות כוס שניה – מלט אפור עם מים עם להוציא בועות כוס שלישית- מלט אפור עם חצץ ומים כוס רביעית – מלט לבן עם מים כוס חמישית – מלט לבן עם צבע אקריליק ומים כוס שישית – מלט אפור עם צבע אקריליק ומיםכוס ראשונה – מלט אפור עם מים בלי להוציא בועות


הכנסתי לתוך כוס פלסטיק כוס מדידה עם מלט אפור וחצי כוס של מים, ערבבתי טוב טוב והשארתי את זה כמו שזה להתייבש.


כוס שניה – מלט אפור עם מים עם להוציא בועות


הכנסתי לתוך כוס פלסטיק כוס מדידה עם מלט אפור וחצי כוס של מים, ערבבתי טוב טוב ואז הרעדתי את הכוס פלסטי כדי להוציא בועות והשארתי את זה בצד להתייבש.

כוס שלישית- מלט אפור עם חצץ ומים


הכנסתי לתוך כוס פלסטיק שליש מלט אפור, שליש חצץ ושליש מים, ערבבתי טוב טוב ואז הרעדתי את הכוס פלסטי כדי להוציא בועות והשארתי את זה בצד להתייבש.

כוס רביעית – מלט לבן עם מים


הכנסתי לתוך כוס פלסטיק כוס מדידה עם מלט לבן וחצי כוס של מים, ערבבתי טוב טוב ואז הרעדתי את הכוס פלסטי כדי להוציא בועות והשארתי את זה בצד להתייבש.

כוס חמישית – מלט לבן עם צבע אקריליק ומים


הכנסתי לתוך כוס פלסטיק כוס מדידה עם מלט לבן, חצי כוס של מים ונגיעה של צבע אקריליק, ערבבתי טוב טוב ואז הרעדתי את הכוס פלסטי כדי להוציא בועות והשארתי את זה בצד להתייבש.כוס שישית – מלט אפור עם צבע אקריליק ומים


הכנסתי לתוך כוס פלסטיק כוס מדידה עם מלט אפור, חצי כוס של מים ונגיעה של צבע אקריליק, ערבבתי טוב טוב ואז הרעדתי את הכוס פלסטי כדי להוציא בועות והשארתי את זה בצד להתייבש.

מסקנות


אחרי שהבטון התייבש והוצאתי את זה מהתבניות הבנתי שכנראה בגלל איך שהכנתי את המלט לא היה הרבה הבדל בין הכוס הראשונה לכוס השניה. ערבבתי את המלט עם המים בתוך הכוסות וכנראה בגלל זה לא היו הרבה בועות “להוציא”, בסופו של דבר הכוס הראשונה והכוס השניה יצאו אותו הדבר.

אחרי זה עשיתי השוואה בין הכוס השניה (בלי חצץ) לכוס השלישית (עם חצץ). מחוץ המראה של הבטון נראה אותו דבר, אבל המשקל של הבטון עם החצץ היה כבד יותר מהבטון בלי החצץ.

כדי לצבוע את הבטון מבפנים צריך לערבב כמות גדולה מאוד של צבע אקריליק, בשביל באמת לראות את הצבע טוב. עדיף לצבוע על מלט לבן ופחות על מלט אפור רק בשביל שיצאו את הצבע טוב יותר.

המלט צריך להיות במרקם “עיסתי” לא נוזלי מידיי ולא קשה מידיי.

כשמוסיפים צבע אקריליק צריך לערבב ממש ממש טוב כדי שהצבע ישתלב עם המלט, וכנראה שצריך כמות מים גדולה יותר מבדרך כלל כי האקריליק “מקשה” את המלט

187 views