איך להכין אגרטל חצי זכוכית וחצי בטון

Updated: Dec 12, 2019

תמיד היה לי חסר אגרטל קטן שיכול לעמוד על השולחן בסלון בלי לתפוס הרבה מקום אבל גם שיראה טוב. אז חיפשתי באינטרנט ומצאתי השראה, ראיתי שמוכרים אגרטלים דומים והחלטתי לנסות להכין אחד בעצמי.אני השתמשתי בכוס שתיה ישנה שקניתי באיקאה ממש ממש מזמן, אפשר גם להשתמש בצנצנת או כל כלי זכוכית אחר שנראה לכם מתאים.החומרים הדרושים:


כוס זכוכית ישנה – אפשר לעשות גם עם צנצנת נייר פלסטיק – אני השתמשתי בחוצץ לקלסר מפלסטיק כוס חד פעמית מסקנטייפ מספריים


לבטון


מלט אפור מים קערה וכלי לעירבוב הבטון

לוקחים את הכוס פלסטיק, גוזרים אותה ככה שהיא תוכל להיכנס הפוך (עם החלק התחתון כלפי מעלה) לכוס זכוכית.מדביקים את הכוס פלסטיק עם כמה חתיכות של מסקנטייפ רק בשביל שלא תזוז הרבה.לוקחים את החוצץ פלסטיק וחותכים אותו לגובה הרצוי ושלא יעבור הרבה בגובה את הכוס פלסטיק שיש לנו בפנים, אחרת יהיה מאוד קשה להכניס את המלט לשם.

מדביקים את הנייר פלסטיק מחוץ לכוס, שהוא עוטף אותה.מכינים את הבטון, היחס של המלט והמים הם 1 לחצי (כוס מלט + חצי כוס מים).

תכינו כמה שנראה לכם שצריך. אני הכנסי כוס מלט על חצי כוס מים ויצא לי יותר מידיי, אבל זה לא נורא תמיד אפשר לעשות מזה עוד כמה דברים..אחרי שהבטון מוכן, מעבירים אותו לרווח שיש לנו בין הכוס פלסטיק הפנימית לנייר פלסטיק שמבחוץ.

נותנים כמה שיותר מכות עדינות מבחור כדי להוציא בועות אוויר, ומשאירים את זה להתייבש בערך יומיים.אחרי שזה יבש אפשר פשוט לפרק את זה. אם יש לכם שאריות של מסקנטייפ על הכוס זה בסדר גמור, אפשר לשתוף את זה בכיור עם סקוצ’ וסבון כלים.


בהצלחה!

54 views